Harjoitushait, Paimio
Kirjaudu sisään
Jotta voit ilmoittautua, sinun tulee ensin kirjautua sisään. Voit kirjautua sisään luomillasi tunnuksilla tai rekisteröityä ilmaiseksi järjestelmän käyttäjäksi.
Harjoitushait(7-9-vuotiaat)
KENELLE SOPII: uimakouluryhmä on tarkoitettu lapsille, ketkä osaavat jo valmiiksi uida vatsallaan n. 10m ja uskaltavat laittaa kasvot veteen. Lapsen ei tarvitse olla juuri 7-9-vuotias osallistuakseen kurssille. Uimataito on se ratkaiseva tekijä! Jos lapsi pelkää vettä ja on arka olemaan vedessä, suosittelemme ehdottomasti yksilöllistä uimaopetusta. Tästä saat lisätietoja Minnalta: minna.energiabuusteri@gmail.com.
Uimakoulun aikana lapsi pääsee oppimaan erilaisten leikkien, seikkailujen ja harjoitusten kautta paljon uintiin liittyviä asioita. Kurssin aikana harjoitellaan sukeltamista, hyppyjä, kehonhallintaa vedessä, oikean uintiasennon ottamista, myyräuintia ja selkäuintia. Harjoitushait pääsevät myös tutustumaan vesipelastuksen maailmaan. Uintileirin aikana Harjoitushait harjoittelevat lastenaltaassa.
HYÖTY: lapsi pääsee kehittymään sukeltajana sekä myyrä- ja selkäuimarina. Hän pääsee myös hyppäämään vesipelastuksen maailmaan. Tämän jälkeen kesä ja uintikelit saavat tulla!
PAIKKA: Paimion Solina
TREENIAJAT (nämä ovat alustavat ajat, koska uimahallin sulku jatkuu 7.3. asti ja päätös sulkuajan mahdollisesta pidentämisestä tehdään 2.3. jälkeen. Kaikki kurssille ilmoittautuneet pidetään ajan tasalla mahdollisista muutoksista!):
Pe 12.3. klo 17.50-18.35
Pe 19.3. klo 17.50-18.35
Pe 26.3. klo 17.50-18.35
Pe 9.4. klo 17.50-18.35
Pe 16.4. klo 17.50-18.35
HUOM! Minna hakee uimakoululaiset Solinan aulasta n. klo 17.35 ja palauttaa vesipedot aulaan, kun vaatteet on saatu uintitreenien jälkeen päälle.
HINTA: 65€ (hinta ei sisällä Solinan käyntimaksuja!)
KYSYMYKSET JA LISÄTIEDOT: minna.energiabuusteri@gmail.com
Tervetuloa mukaan uinninmaailmaan!
